tekmovanje-pivo; 2010/11

KVIZ TEKMOVANJE DIJAKOV SREDNJIH ŠOL ZA GOSTINSTVO IN TURIZEM V POZNAVANJU PIVA IN PIVOVARNE UNION V LJUBLJANI
dne, 08.04.2011

Kviz tekmovanje, ki se ga je letos udeležilo sedem šol, je potekalo v treh delih. V prvem delu so dijaki pisno odgovarjali na vprašanja o poznavanju piva. Sledil je 15 minutni odmor. V drugem delu so dijaki pisno odgovarjali na vprašanja o poznavanju Pivovarne Union. Sledil je 15 minutni odmor in razglasitev doseženih točk. Komisija, ki so jo sestavljali štirje člani (dva predstavnika Pivovarne Union in dva profesorja). je nepravilne odgovore točkovala z negativnimi točkami. V tretjem delu pa so dijaki ustno odgovarjali na vprašanja o 145 letnici Pivovarne Union in 100 letnici blagovne znamke Union.

453

Dijaki naše šole: Robin Rihter, Domen Jakomin in Kristjan Udovič so pod mentorstvom profesorice Nataše Valenčič osvojili 3. mesto. Prejeli so praktične nagrade.

2