TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI, šolsko in državno- 19.11.2011

Zveza društev diabetikov Slovenije združuje 40 društev diabetikov iz vse Slovenije. Mednarodna zveza sladkornih bolnikov priporoča naj bo tudi v letu 2011 naša temeljna naloga PREVENTIVA IN IZOBRAŽEVANJE. Letošnje geslo se glasi:: »ZARADI SLADKORNE BOLEZNI UMRE 1 OSEBA VSAKIH 8 SEKUND. PREVZEMITE NADZOR NAD SLADKORNO BOLEZNIJO. UKREPAJTE TAKOJ.«,

Svetovni dan sladkorne bolezni, 14 .november, sta leta 1991 vpeljali Mednarodna zveza za sladkorno bolezen (IDF) in Svetovna zdravstvena organizacija (WHO ) kot odgovor na zaskrbljenost zaradi naraščanja incidence sladkorne bolezni po vsem svetu. Združuje milijone ljudi v več kot 160 državah, vključno z otroki in odraslimi z in brez sladkorne bolezni, izvajalce zdravstvene oskrbe, politike in medije za dviganje zavesti o sladkorni bolezni.

Na šoli smo tudi letos organizirali šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Udeležilo se ga je 41 dijakov. Dijakinje: Laura Brence Urh, Melita Lukšič in Metka Bolčina so osvojile bronasto priznanje.
Na državno tekmovanje sta se uvrstili Metka Bolčina in Melita Lukšič.

V soboto, 19.11.2011 je na OŠ Ivana Groharja v Škofji Loki potekalo že 13. državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Dijakinja Melita Lukšič je osvojila srebrno priznanje.

DSCN0583_640_x_480    DSCN0585_640_x_480