TEKMOVANJE IZ POZNAVANJA PIVA IN PIVOVARNE UNION, marec 2012-

Kviz tekmovanje, ki se ga je letos udeležilo sedem šol, je potekalo v treh delih. V prvem delu so dijaki pisno odgovarjali na vprašanja o poznavanju tehnologije piva. V drugem delu so dijaki pisno odgovarjali na vprašanja o poznavanju zgodovinskega razvoja in izdelkov Pivovarne Union. Po odmoru je sledila razglasitev doseženih točk. Komisija, ki so jo sestavljali štirje člani (dva predstavnika Pivovarne Union in dva profesorja) je nepravilne odgovore točkovala z negativnimi točkami. V tretjem delu pa so dijaki ustno odgovarjali na vprašanja tematskega sklopa o vodah.

pivo1pivo2

Dijaki 3. letnika Srednje gostinske in turistične šole: Matija Markežič, Žiga Vrhovec in Matija Simčič so pod mentorstvom profesorice Nataše Valenčič osvojili 2. mesto. Prejeli so praktične nagrade.

pivo3pivo4