Status športnika 2012/13

POSTOPEK PRIDOBITVE STATUSA ŠPORTNIKA NA SGTŠ IZOLA

Dijak-inja si pridobi status športnika z oddajo prošnje za pridobitev statusa. Prošnjo oddajo učiteljem športne vzgoje.
Vrsta statusa:
• Ki se vzporedno izobražuje
• Perspektivnega športnika
• Vrhunskega športnika
• Dijaka tekmovalca

Status dijaka perspektivnega športnika (dijaka športnika)
Status dijaka perspektivnega športnika (dijaka športnika) si pridobi dijak, ki je registriran pri nacionalni panožni športni zvezi in tekmuje v uradnih tekmovanjih nacionalnih panožnih športnih zvez.
Pravice in obveznosti oziroma prilagoditve šolskih obveznosti dijaku športniku določi ravnatelj s sklepom o dodelitvi statusa.
Status dijaka vrhunskega športnika
Status dijaka vrhunskega športnika (dijak vrhunski športnik), si pridobi dijak, ki ima naziv vrhunskega športnika v skladu z zakonom o športu.
O pravicah in obveznostih oziroma prilagoditvah šolskih obveznosti dijaka vrhunskega športnika, se šola, starši mladoletnega dijaka ali polnoletni dijak in pooblaščeni strokovni delavec nacionalne panožne športne zveze pisno dogovorijo.
Status dijaka, ki se vzporedno izobražuje
Status dijaka, ki se vzporedno izobražuje, lahko pridobi dijak, ki se hkrati izobražuje po več izobraževalnih programih. V vlogi je potrebno navesti tudi podatke o šoli, na kateri se dijak vzporedno izobražuje in o izobraževalnem programu, po katerem se vzporedno izobražuje.
Status dijaka tekmovalca
Status dijaka tekmovalca lahko pridobi dijak, ki se pripravlja na mednarodna tekmovanja v znanju ali na druge mednarodne izobraževalne ali kulturne prireditve ter izmenjave.
V vlogi je potrebno navesti tudi podatke o organizaciji, ki vodi priprave na mednarodna tekmovanja v znanju ali na druge mednarodne izobraževalne ali kulturne prireditve ter izmenjave.
Priloge, ki jih je potrebno priložiti k prošnji za status:
– Potrdilo o registraciji pri panožni športni zvezi
– Listino o dodelitvi naziva vrhunskega športnika (za status vrhunskega športnika)
– Potrdilo, da dijak/inja tekmuje v uradnem tekmovanju nacionalne panožne športne zveze
– Urnik treningov
– Razpored obsega dejavnosti, tekmovanj ali nastopov v tekočem šolskem letu
– Razpored predvidenih odsotnosti od pouka v tekočem šolskem letu
– Potrdilo o priznanjih oziroma dosežkih v preteklem šolskem letu