Zlato Cankarjeno priznanje Nini Pavlin , šol.leto 2013/14

Shrani.si

Državna komisija za tekmovanje v znanju slovenščine za Cankarjevo priznanje, ki poteka v okviru Zavoda Republike Slovenije za šolstvo, je za šolsko leto 2013/14 določila osrednjo temo tekmovanja RAZNOVRSTNOST IN AKTUALNOST POEZIJE in naslov tekmovanja V NAROČJU BESED. Dijakinje in dijaki 1. in 2. letnika srednjih strokovnih programov so prebrali knjigi Ivana Minattija Nekoga moraš imeti rad in Dušana Šarotarja Krajina v molu, dijakinje in dijaki 3. in 4. letnika srednjih strokovnih programov pa knjigi Marka Kravosa V kamen, v vodo in Maje Haderlap Angel pozabe.

Na šolskem tekmovanju, 4. 12. 2012 na lokaciji Polje 41, so bronasto priznanje prejele Urška Šinigoj, Katja Lenarčič, Natali Oblak in Nina Pavlin. Slednji sta se uvrstili na področno tekmovanje, ki ga je 23. 1. 2014 organizirala Osnovna šola Koper. Srebrno priznanje je prejela Nina Pavlin in se uvrstila na državno tekmovanje, ki je potekalo 29. 3. 2014 na Osnovni šoli Spodnja Šiška. Tam je tekmovalo 17 dijakinj in dijakov, Nina Pavlin je osvojila 5. mesto in zlato priznanje. Čestitamo!