Jan Sinčič zmagovalec 19. državnega tekmovanja iz znanja geografije, april 2014

Zaključila so se letošnja tekmovanja iz geografije. 6.2. 2014 smo na šoli izpeljali šolsko tekmovanje iz geografije, ki se ga je udeležilo 23 dijakov in od teh je osem prejelo bronasto priznanje, najboljših šest pa je bilo izbranih za območno tekmovanje, ki je potekalo 12.3.2013 na Srednji šoli Vena Pilona v Ajdovščini, kjer je dijak Blaž Vodopivec zasedel 1. mesto, dijak Jan Sinčič pa 3. mesto. S tem sta si oba izborila pravico do nastopa na državnem tekmovanju, ki je bilo 15.4.2014 na Osnovni šoli Rudolfa Maistra v Šentilju. V konkurenci 16-ih tekmovalcev strokovnih šol, kjer je geografije manj kot 140 ur, je Jan Sinčič dosegel daleč najboljši rezultat in tako postal zmagovalec 19. državnega tekmovanja iz znanja geografije, Blaž Vodopivec pa je osvojil 12. mesto. Vsem sodelujočim, posebno pa zmagovalcu letošnjega tekmovanja iskreno čestitamo.

mentor prof. Dejan Mužina

dijaka Jan Sinčič (v sredni) in Blaž Vodopivec (na levi) na državnem tekmovanju v Šentilju