Državno tekmovanje Z znanjem do lepote, april 2014

V soboto, 12. 4. 2014, je v Šolskem centru Novo mesto potekalo državno tekmovanje dijakov in študentov ter mednarodno srečanje na področju kozmetike. Na tekmovanju Z znanjem do lepote se je dobrih 140 tekmovalcev in modelov pomerilo v naravni manikiri, permanentnem lakiranju, ličenju na temo Hollywood, glamur 50-ih let prejšnjega stoletja, ter v celostni podobi na temo Rajska ptica. Iz Srednje šole Izola so se pod mentorstvom Petre Mrhar in Kati Grom predstavile tri skupine.

Najuspešnejša med njimi je bila skupina dijakinj iz prvega letnika (Anja Ivanović kot model, Urška Janežič, Natali Oblak, Lena Hočevar in Ajla Zejnić), ki je tekmovala v kategoriji celostna podoba na temo Rajska ptica in osvojila odlično drugo mesto.

Dijakinje so se s tekmovanja vračale z dragocenimi izkušnjami, nepozabnimi vtisi ter z željo, da se naslednje leto ponovno pomerijo v znanju. Pokrovitelji so jim za sodelovanje in odlično uvrstitev podarili praktična darila in darilne bone.