zdrava šola 10/11

zdrava_solaSMZŠ je del Evropske mreže Zdravih šol (SHE ) od leta 1993; slednja pa je nastala le eno leto prej.Nacionalno koordinacijo vodi Inštitut za varovanje zdravja RS.

PROGRAM DELA ZDRAVE ŠOLE – SGTŠ IZOLA Šolsko leto 2010/11

1. Razstava ob svetovnem dnevu hrane(16.10.2010)S pravilno prehrano do zdravja (zadolžena prof. Nataša Valenčič) z namenom ozaveščanja o pomembnosti zdrave-pravilne prehrane in oblikovanju pravilnih prehranskih navad.

2. Večerni pohod na Slavnik (marec 2011)-za dijake, učitelje in starše.

(zadolžen prof. Dejan Mužina) z namenom spodbuditi več gibanja in dajati zglede zdravega načina življenja.

3. Promocija uživanja in uporabe manj soli (januar 2011). Vsak teden bo v januarju v petkih pri malici ponujen tudi kruh, ki bo vseboval manj soli (prof. Irena Ličen).

4. Odnos do zdravja (december-marec 2011).Ob svetovnem dnevu AIDS-a bo pripravljena stojnica (prof. Zmagoslav Ladiha), na razrednih urah se bodo razredniki s svojimi dijaki pogovorili o problemih lakote po svetu (ogled motivacijskega filma o lakoti), v marcu mesecu pa bo za dijake 1. letnikov pripravila predavanje o ozaveščanju o škodljivosti kajenja g. Taja Benčič Ribarič, zunanja članica Zdrave šole).

5. Nenasilna komunikacija (marec 2011 )-predavanje dr.Marine Sučić Vuković za strokovne delavce šole.

Dejan Mužina, prof.

vodja tima Zdrava šola