SLOVENSKI DNEVI KNJIGE

April je čas, ko potekajo dnevi slovenske knjige. Letošnji moto le-teh je KNJIGE SO SVET, poslanica predsednika Društva slovenskih pisateljev Milana Jesiha pa pravi takole:

Stara, blaga, dostojanstvena vzhodna omika oznanja, da zemeljske dneve prav porabi oni, ki je zaplodil življenje, posadil drevo in napisal knjigo.

Ali je kje prispodoba, ki bi videla dlje in globlje:

saj smo vsi, ki ljubimo, nadaljevalci življenja;

vsi, ki se v sebi prebujamo s pomladjo, sadimo v njenem vrtu;

in vsi bralci smo vselej pisci knjig,

pomeni sograditelji svetov, jezni pravičniki nad njimi, popotniki po njihovih blodnjakih, spremljevalci njihovih sreč in bolečin – brez nas ni knjig in ne njihovih svetov. Bralci smo njihovi skrbniki. Beremo skrbno.

V tednu od 18. 4. 2011 do 23. 4 2011 vas med glavnim odmorom vabim v prostore šolske knjižnice, kjer bodo na ogled postavljene najbolj brane knjige iztekajočega se šolskega leta. Ob tem bodo potekali tudi pogovori o knjigah.

Vabljeni!

Knjižničarka