1. projektni teden za GH in GAT, nov.2011

“JESENSKI DAROVI IZ ZEMLJE IN MORJA” IN  “MORSKI DATLJI, NE HVALA!”
V tem tednu so se odvijale aktivnosti 1. projektnega tena za 1.GH. 2.GH in 2. GAT.
Dijaki 1.GH so obirali oljke na Belvederju in degustirali oljčno olje ter tako spoznali sestavine olja in njegovo zdravilnost v prehrani. Obiskali so tudi izolske restavracije ter izvedli anketo o pripravi morskih dobrot. Ogled školjčišča na Debelem rtiču in depuracijskega centra v Izoli je popestril pouk 2.GH razreda, ki je z navdušenjem spoznal, kako se goji klapavice in jih pripravil na buzaro pred gosti na dnevu odprtih vrat šole.
Tudi 2.GAT se je podal na potep po istrskem zaledju do Krkavč in kleti SanTomas.
Na dan odprtih vrat šole so se predstavili
  • naši dijaki s svojimi prispevki in z jedmi jesenskih dobrot iz zemlje in morja.
  • Zavod RS za varstvo narave je pripravilo razstavo na temo “Morski datlji, ne hvala!” .
  • Osnovnošolcem in ostalim obiskovalcem so se predstavili tudi vsi primorski hoteli.
                                      Z dijaki pripravila objavo:   Eufemija Munda, prof.