Vrtiljak učenja in poučevanja v poklicnem in strokovnem izobraževanju

Mednarodna konferenca

Vrtiljak učenja in poučevanja v poklicnem in strokovnem izobraževanju

V torek, 17.4.2012, je SGTŠ Izola sodelovala na mednarodni konferenci z naslovom Vrtiljak učenja in poučevanja v poklicnem in strokovnem izobraževanju, ki je potekala v prostorih Šolskega centra Ptuj.

Naša šola je sodelovala s prispevkom Projektni teden na SGTŠ Izola, ki bo objavljen v zborniku.

Pripravili smo predstavitveni PowerPoint, s katerim smo pospremili svojo predstavitev v razpravah.

V telovadnici Šolskega centra Ptuj smo pripravili razstavne kotičke in prikaze dejavnosti konzorcijskih in partnerskih šol v MUNUS 2.

V svojem kotičku smo vrteli film o projektnih tednih, ki bo kot gradivo s konference vključen na poseben CD z vsemi drugimi javnimi predstavitvami.

Kotiček smo opremili s projektnimi izdelki naših dijakov.

Konferenca je bila zanimiva in poučna, saj smo lahko spremljali različne prispevke – referate z diskusijo, kot na primer:

• Sodobni pristopi v poučevanju,
  • Projektno delo,
  • Učne situacije,
  • Načrtovanje in izvedba pouka,
  • Medpredmetno povezovanje,
  • Mednarodna šolska praksa (Brazilija, Romunija, Francija, Hrvaška).

Kakovostni projekti predstavljajo pomemben ustvarjalni del učnega procesa, zato jih je potrebno nenehno izboljševati in slediti novostim.

Ester Cardinale, prof., vodja projektnih tednov v programu Gastronomija in turizem