VZGOJITELJADA 2012

SGTS_Vzgojiteljada_logo

ZBORNIK VZGOJITELJADE (klikni za prenos)

Prispevek pripravile : Karin Kocjančič, Nika Begovič in Manca Kozlovič

V četrtek, 18. oktobra 2012 smo na naši šoli SGTŠ Izola organizirali VZGOJITELJADO. Udeležilo se je  9  srednjih vzgojiteljskih šol iz cele Slovenije:

•  Srednja šola Vena Pilona Ajdovščina
  •  Srednja vzgojiteljska šola in gimnazija Ljubljana
  •  Gimnazija Celje-Center
  •  Srednja šola Jesenice
  •  Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer
  •  III. Gimnazija Maribor
  •  Šolski center novo mesto-Srednja šola Metlika
  •  ŠC Slovenj Gradec, SŠ Slovenj Gradec in Muta
  •  Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik
  •  SGTŠ IZOLA

Vse se je pričelo ob 8.00, ko so jih naši dijaki pričakali s tablami(z imeni šol) na avtobusni postaji Izola. Odpeljali so jih na šolo in jih porazdelili v svoje učilnice, kjer so dobili vsak svoje majice in malico. Kasneje je sledila slavnostna otvoritev kjer so otroci iz vrtca Mavrica Livade zaplesali z našimi dijakinjami iz 3. letnika PV.

Po končani uvodni  prireditvi  so naši dijaki turistične smeri razkazali Izolo vsem gostujočim dijakom.

po_izoli

Ob 11.00 pa so se začele različne delavnice:

kuharska, likovna, plesna, glasbena, športna, mozaična, fizikalna, gledališka, arheološka in novinarska.

Nekateri dijaki drugih šol so nam zaupali svoje vtise naše šole in delavnice, v katerih so sodelovali…

GLEDALIŠKA DELAVNICA:

»Gledališka delavnica nam je zelo všeč. med seboj smo se zelo dobro ujele, lepo sodelujemo, vse smo zelo sproščene.. Profesorica je super. Všeč nam je celoten program.«

gledaliska

LIKOVNA DELAVNICA:

»Sem Barbara in prihajam iz Ljutomera. Delavnica je super, vsak ustvarja po svoje. Slikamo na temo Primorje-Kras, kar mi je zelo všeč.«

likovna

ARHEOLOŠKA DELAVNICA:

»Sem Urša Baloh in prihajam iz Kamnika. Na vzgojiteljadi sem prvič in mi je zelo všeč.  Izdelujemo fosile in mi je zanimivo.«

likovna1

Po zaključku delavnic je sledila še zaključna prireditev, kosilo in slovo.

ŠE NEKAJ UTRINKOV  IZ OSTALIH DELAVNIC :

plesmozaik

V novinarski delavnici je nastal ZBORNIK VZGOJITELJADE.

.