Svetovni dan sladkorme bolezni – 14.november, 2012

Mednarodna zveza sladkornih bolnikov priporoča naj bo tudi v letu 2012 naša temeljna naloga PREVENTIVA IN IZOBRAŽEVANJE. Letošnje geslo se glasi »POSKRBIMO ZA PRIHODNOST, PREPOZNAJMO SLADKORNO BOLEZEN PRAVOČASNO«.

Na svetovni dan sladkorne bolezni smo na naši šoli izvajali merjenje sladkorja v krvi.
V dispanzerju za sladkorno bolezen v Kopru so nam podarili in nas naučili uporabljati glukometer. Izvedli smo kar 110 meritev. Dijake in delavce naše šole smo seznanili z ustreznimi priporočenimi vrednostmi sladkorja v krvi.

Na šoli smo tudi letos organizirali šolsko tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Udeležilo se ga je 40 dijakov. Dijakinji Megan Božič in Melita Lukšič sta osvojili bronasto priznanje.

V soboto, 24.11.2012, je na OŠ Draga Bajca v Vipavi potekalo že 14. državno tekmovanje iz znanja o sladkorni bolezni. Dijakinja Melita Lukšič je osvojila srebrno priznanje.
Zapisala:
Megan Božič